Kokoreçin Faydaları Nelerdir

Uykuluklu Atom Kokoreç

Uykuluklu Atom Kokoreç

Mangalda Atom Kokoreç

Mangalda Atom Kokoreç

KOKOREÇİN FAYDALARI

Sakatatların insan vücudunun bağırsak florasını düzenlediği bilimsel kanıtlanmıştır. İnsan vücudunu beslemeye yardımcı olmaktadır. Süt Kuzu kokoreç, bağırsakların mikroorganizma örtüsünün sağlıklı olmasının en büyük etkenlerindendir. Bağırsak florasının bozulması insan vücuduna büyük ölçüde zarar vermektedir.  Bu sebepten kuzu kokoreç vücut sağlığı için oldukça önemli bir besindir. Uzmanların yapmış oldukları araştırmalara göre bağırsaklar, insan vücudunda ikinci beyin olarak belirtilmektedir.

Bu doğrultuda yapılan araştırmalar neticesinde Prof. Dr. Yavuz Dizdar, kuzu kokoreçin insan sağlığı açısından çok ama çok önemli bir yiyecek olduğunu açıklamıştır. Kokoreçi haftada en az 2 defa tüketmenin insan vücuduna vermiş olduğu yararları her platformda anlatmıştır.

HASTALIKLARA OLAN FAYDASI

Kuzu Kokoreç, hayvansal yağ dokusunda bulunan omega-3 ve omega-6 gibi kalp damar sistemindeki hastalıklarına karşı koruyucu etkisi kanıtlanmış olan yağ asitleri de bulundurur.  Eksik olmasının sebep olduğu gece körlüğü, kısırlık, kanama dengesizliği, dişlerin çürümesi, eklem sıvısının eksilmesi gibi hastalıklara neden olan A-D-E-K vitaminleri bakımından oldukça zengin bir içeriği bulunmasından, bu hastalıklara karşı çok ciddi önleyici etkisi bulunmaktadır.

  • Eklem ağrılarına iyi gelmektedir.
  • Kadınlarda kırışıklık önleyici etkisi vardır
  • Sporcular için yüksek miktarda sülfat, potasyum, azot, magnezyum, kalsiyum, fosfor, krom ve vanadyum gibi zengin içerikli elementleri de içerisinde barındırır.
  • Vitamin ve mineral açısından çok zengin besin değerlerine sahiptir.
  • Mutluluk hormonu salgılaması ile de ünlenmiştir.
  • Kokoreç, vücuttaki serotonin hormonunu(insanda mutluluk, canlılık ve zindelik hissi veren bir hormondur) yükselterek vücuda zindelik ve pozitiflik katar.( Prof. Dr. Yavuz Dizdar,)
  • Katkı maddesi 0 olması nedeniyle kokoreç, kolesterole zarar vermez. Ancak yüksek kolesterolü olan kişilerin tüketmeden önce doktora danışması gerektiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler:

Call Now Button