özgün kokoreç

özgün kokoreç

Kokoreç Nedir ?

Kokoreç başta anadolu olmak üzere genel olarak Balıkesir ve yöresinde yapılan ve ülkemizde oldukça sevilerek tüketilen bir sakatat çeşididir.. Kokoreç süt kuzunun ince bağırsağından ve mumbarından yapılmaktadır. Bu ince bağırsağı ve mumbarı iyi bir teknik ile şişe saran ustalarımız, sonrasında kor meşe odunu ateşinde fırınlamaktadır.

Son derece lezzetli olan bu geleneksel yiyecek hakkında daha fazla bilgi vermek istiyoruz.

Kokoreçi Nasıl Hazırlıyoruz ?

Öncelikle bu eşsiz lezzetin nasıl yapıldığı konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Genel olarak büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ince bağırsağı kullanılabilen kokoreçte en uygun olanın süt kuzu bağırsağı olduğunu ifade edebiliriz. Kokoreç yapımında usta olan kişiler süt kuzusunun ince bağırsağını kullanmaktadır. Hazırlanma aşamasında ilk olarak bağırsakların içleri ve dışları güzel bir şekilde temizlenir. Şişe öncelikle kokorecin iç kısmı için çöz yağı ve mumbar konulur. Sonrasında bu mumbarın çevresi ince bağırsak ile güzelce sarılır. Bu sırada aralara ince yağ tabakaları eklenir. Bu daha lezzetli olmasını sağlar.

Kor ateşte sürekli olarak çevrilerek pişirilir ve ince ince kesitler halinde kesilir, sonrasında baharatlandırılarak servis edilir.

Kokoreç Çeşitleri

 • Atom Kokoreç
 • Dilim Kokoreç
 • Özel Sarım Kokoreç
 • Meşe odunu ile sıcak sunum kokoreç
 • istanbul usulü kokoreç
 • izmir usulü kokoreç
 • Toptan kokoreç

Kokoreç Fiyatları

Kokoreç fiyatları firmamızda genel olarak bütçe dostudur. Fiyatlar toptanlarda sipariş doğrultusunda değişmektedir. Toptan siparişlerde müşteriyi maddi anlamda zorlamayacak fiyat teklifleri yapılmaktadır. Kokoreç üretiminde ve satışında ön plana çıkan firmamız kaliteli ve güvenilir lezzetin adresidir. Üretimini yaptığımız kokoreç, toptan sipariş doğrultusunda hazırlanarak satışa sunulmaktadır.

Kokoreç siparişi vermek isteyen müşterilerimiz bölgemize yakın ve sıcak kokoreç siparişi istiyorsa ister telefondan ister getir veya yemeksepeti gibi uygulamalardan sipariş verebilir.. Sıcak sunum dışında fırınlanmış veya çiğ kokoreç isteyen müşterilerimize, ürünlerimizi özel sarım olarak hazırlanabildiği gibi klasik olarak da hazırlanarak satışa hazır hale getirilir. Sıcak sunum dışında Toptan kokoreç satışlarda sipariş üzerine kilogram, ebat ve içerikte kokoreç üretimi yapılmaktadır.

Doğru ve uygun fiyata lezzetli kokoreç siparişi için sizler de Özgün Kokoreç ailesini güvenle tercih edebilirsiniz.

Kokoreçin Servis Edilişi

Pişirildikten sonra son derece lezzetli baharatlar ile harmanlanan kokoreçler, isteğe göre tabakta veya ekmek arasında servis edilir. Baharatların yanı sıra istenirse çeşitli garnitürler ile de servis edilebilir. Domates, biber turşusu ve salatalık turşusu köz biber köz soğan en fazla tercih edilen garnitürler olmaktadır. Ayrıca bu eşsiz lezzetin yanında istenildiği gibi içecekte tüketilebilir.

Yöresel Tercihler

Türkiye’de oldukça popüler olan Kokoreç genel olarak sokakta, ekmek arasında satılan bir yemektir. Restoranların menülerinde bu eşsiz yiyeceğe pek rastlandığı söylenemez. Bu yemek için özel bir ocağa ihtiyaç vardır ve bu alanda hizmet veren kişilerde genel olarak bu sistemi kurup, sadece bunun üzerine çalışmaktadır. İnsanlar kokorecin yanında popüler olarak ayran, şalgam suyu ve turşu suyu tercih etmektedir. Yunanistan’da da oldukça popüler olan kokoreç paskalya bayramında geleneksel olarak tüketilmektedir. Ayrıca ülkede bu eşsiz yemeği istediğiniz zaman tüketebilirsiniz. Özellikle çoğu tavernada bu yemeğe rastlamak mümkündür.

Kokoreç sonuç olarak son derece lezzetli ve eşsiz bir yemektir ve kültürümüzde önemli bir yere sahiptir. Bu yemeğin hazırlanışı ve servisi kendine uygun olarak yapılmaktadır.

2 Comments

 1. Cihan Yıldız dedi ki:

  Paylaşmayı seven bir toplumuz hele de ortada güzel bir lezzet varsa onu ailemiz ve sevdiklerimizle birlikte yemek isteriz. Özgün Kokoreç evde de kokoreç pişirilebileceğini bize öğreten firmadır. Önce pişirme tekniğini tarif ettiler sonra da strafor kutuda dondurulmuş kokoreclerimizi kısa sürede kargoladilar. Fiyatlar da oldukça uygun. Şimdi her haftasonu ailece toplanip evimizde pişirdigimiz kokoreci yiyoruz. İster mangalda, ister fırında, ister tavada…

 2. Ahmet Atmaca dedi ki:

  Kokoreçi en son 10 yıl önce pendik merkezde yemiştim kokusu midemi bulandırmıştı o gündür bugündür yemiyordum.
  Taaki özgür kardeşimin o lezzetli kokoreçlerinin tadını keşfedene kadar..

  Sağolsun özgür bey mangalda kokoreç, tavada kokoreç ve fırında kokoreç in nasıl yapıldığını hangi ürünlerin nasıl pişirileceğini detaylı anlattı.
  Özellikle atom kokoreçe bayılıyorum mangalda çok iyi oluyor..

  Ayrıca; Kullandıkları malzemelerin kalitesi, iç ve dış oturma bölümlerin ve tezgahın temizliği gerçekten takdire şayan, fiyatlar ise gayet uygun.

  Daha önce kokoreç yememiş olan ve hijyene benim gibi ciddi önem veren herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim mekan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: , , , , , , , , ,

Call Now Button