Fırında Kokoreç

Fırında Kokoreç

Fırında Kokoreç

Fırında Kokoreç Buzluktan çıkarılan kokoreçin içi bir süre çözülmelidir, %90 çözülmesi çiğ kokoreçin, %50 ise fırınlanmış kokoreçin pişirilmesi için yeterlidir. 200 derece 5 dakika fırın ısıtılmalıdır. Kokoreç parçalanmadan bütün şekilde fırın içerisinde fırın teline konmalıdır. Altındaki hazneye çok az su eklenebilir.30dk-45 dk aralığında pişirilmelidir.(Vermiş olduğumuz süreler optimum sürelerdir damak zevkinize göre değişkenlik gösterebilirsiniz) Pişirme işlemi tamamlanan kokoreç fırından alınır ve dinlendirilir. Akabinde istenilen ebatlara bölünerek doğranır. Doğranmış kokoreç isteğe bağlı 2-4 dakika aralığında tavada da biber domates ile harmanlanıp servis edilebilir.

Fırında kokoreç pişirme işlemi bittikten sonra isteğe bağlı olarak istanbul usulü kokoreç severler tavada ince kıyım yaparak yanına domates ve biber ekleyerek bir süre karıştırmalı ve servis etmeli,

izmir usulü kokoreç severlerine ise yine tavada iri kıyım yaparak tuz, pul biber, kırmızı toz biber, kimyon ve kekik ile servis edilebilmesini öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: ,

Call Now Button