Pişmiş Kokoreç

Pişmiş Kokoreç

İstanbul Kokoreç

Kokoreç ülkemizde en fazla sevilen sokak lezzetlerinin başında gelmektedir. Kendisine has, baştan çıkartıcı kokusuyla hiçbir sesli veya görsel reklama ihtiyaç duymayan bu eşsiz lezzetin en makbulü meşe odununda pişirilenidir. Sadece temasıyla bile birçok içeceğe lezzet katan meşe ağacının dumanı da kokorecin lezzetini arttıran etmenlerden biridir. Günümüzde İstanbul kokoreç firmaları arasında birçok işletme kömür, hatta elektrikli ocaklar kullanmakta, bu da sunulan kokorecin tadının vasatın ötesine geçememesine yol açmaktadır.

Ülkemizin En Sevilen, Alternatifsiz Lezzetlerinden Biri

Özellikle gece saatlerinde dışarıda olanlar tarafından çok fazla tüketilen kokorecin servisi isteğe bağlı olarak gerçekleştirilir. Gece bile hayatın durmadığı İstanbul kokoreç talebinin de en yüksek olduğu şehirlerimizden biridir. Pendik gibi hem yerleşim hem de iş ve imalat alanlarının yoğun olarak bulunduğu ve nüfus hareketlerinin en fazla görüldüğü semtin merkezine Kurtköy kokoreç tüketiminin en yüksek olduğu alanlardan biridir.

Hazırlığının Her Adımında Dikkat ve Temizlik Şartı

Kokorecin nasıl pişirildiği kadar, nasıl hazırlandığı ve hazırlanırken kullanılan hayvanların hangi yöreden geldiği ve ne şekilde, hangi şartlarda yetiştirildiği de çok önemlidir. Bununla beraber, kokoreç hazırlanırken hijyen kurallarına dikkat edilmesi, temizliğinin tam olarak yapılması da yüksek önem taşır. Kokoreç yapımında küçük ve büyükbaş hayvanlara ait bağırsaklar kullanılabilirken, ideal kokoreç süt kuzularının bağırsaklarından imal edilmektedir. Bağırsaklar aralarına yağ tabakaları eklenerek uzun bir şişe sarılır. İç kısma mumbar, dış kısma ise ince bağırsaklar sarılır. Ateş üzerine yatay olarak yerleştirilen kokoreç, pişirilme sırası gelince ateşe en yakın ızgaraya alınır.

Müşteri siparişlerine göre şişten parçalar kesilir ve müşteri tercihine göre çeşitli baharatlar katılarak karıştırılarak, kuşbaşı boyutunda parçalara ayrılana kadar doğranır. Kokorece aşağıdaki baharatlar ve garnitürler doğrama sırasında eklenebilir;

  • Tuz,
  • Kırmızı biber,
  • Kimyon,
  • Kekik,
  • Biber turşusu.

İstanbul kokoreç fiyatları farklı etmenler tarafından belirlenmektedir. Bu etmenlerden biri de kullanılan kokorecin kalitesidir. Biz müşterilerimize en kaliteli, lezzetli ve sağlıklı kokoreci sunabilmek adına, daha az kar etmeyi ve mekân masraflarımızı düşük tutmayı tercih ediyoruz. İstanbul’un en hızlı gelişen semti Pendik kokoreç severlerin de yoğun olarak bulunduğu bir bölge ve biz de müşterilerimize en leziz kokoreçleri sunmak adına müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

İstanbul Kokoreç Fiyatları

İstanbul Kokoreç Fiyatları aşağıdaki gibidir mümkün olduğu kadar fiyatları sabit tutma gayretindeyiz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: , , ,

Call Now Button